Студія ландшафтного дизайну "Ekolog.Bathen"

Еко-стиль - це основа всіх наших робіт. Максимальне використання природних матеріалів створює воістину неповторний ексклюзивний дизайн. Ми вносимо природу до Вашої оселі, саду, у Ваше життя... Відкрийте разом з нами дивовижний світ гармонії та затишку, який несе природа!!!

Культурный ландшафт

Штучний струмок своїми руками

Весна – це час для облаштування присадибної ділянки, наведення краси та створення ландшафтного дизайну. Миловидність струмка в саду незаперечна.

І якщо ви хочете насолоджуватися ласкавим дзюрчанням води, милуватися комахами та птахами, яких приваблює вода, то потрібно все грамотно продумати. Йдеться про розташування струмка, форму берегів та його декоративне оформлення від початку до кінця. Боїтеся, що витрати на облаштування струмка себе не виправдають? У такому разі пропонуємо вам ознайомитись з технологією виготовлення сухого струмка, що прийшов до нас із Китаю. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити на дачі штучний струмок своїми руками як сухий, так і водяний.

Джерелом струменя може стати тріщина у великому валуні, мальовничий чагарник і водоспад. По суті, це невелике маскування шланга, що створює ілюзію мальовничого джерела, створеного природою. Логічним закінченням потоку служить ставок або водоймище. Струмок також може зникати під купою каменів, під якими знаходиться резервуар з насосом. Ще один варіант – зробити початок та кінець джерела загубленим у саду. Зрозуміло, це штучне джерело на дачі, але його цілком можна зробити природним на вигляд.

При облаштуванні штучного водного потоку застосовується один принцип: у найвищу точку струмка насос перекачує воду з резервуара, що знаходиться в нижній точці на ділянці. Після цього вода з найвищої точки стікає вниз по природному ухилу.

Зверніть увагу! Щоб будівництво водного потоку пройшло успішно, важливо правильно зробити його планування: вибрати місце та зробити ухил, що забезпечує природний рух води.
Якщо у вас у планах зробити струмок, який би нагадував природне джерело, то використовуйте наявний рельєф місцевості. Водний потік може огинати садові скульптури та клумби, текти поблизу дерев у саду чи місць відпочинку, створюючи то невеликі водоспади, то тихі заплави, то острівці, то мілини. Дотримуючись природних форм, ви зможете досягти природності струмка.

Зверніть увагу! Заміна природних контурів геометрією виглядає неприродно. Такий струмок буде більше схожим на канаву.
Перед тим, як зробити струмок, продумайте всі деталі. Наприклад, чи дозволяє рельєф створити водоспад? Чи є потреба в облаштуванні другого ставка? Буде це невеликий струмок або він огинатиме пристойну частину ділянки? Чим довше струмок, тим більше обладнання для його облаштування вам знадобиться.

Узбережжя можна оформити квітучими рослинами. У списку тих, хто любить вологий ґрунт: хости, осока, бадан, лабазник, купальниця. Що стосується довжини та ширини русла, то тут все залежить тільки від вас. Стандартні розміри варіюються не більше: ширина – 0,5–1,5 м, а глибина – 0,3–0,5 м.

Через неправильний розрахунок обсягу води будівництво дзвінкого струмка може закінчитися невдачею. Слід враховувати, що насос перекачує воду на досить велику відстань, яка дорівнює тривалості струмка. На зворотному шляху рух води сповільнюється, через те, що вона огинає камені і стебла рослин. Крім того, у русі вода випаровується. За деякими підрахунками вода у штучному струмку проходить лише 2 м за 1 хвилину. Наприклад, при експлуатації струмка, що має довжину 10 м, у русі має бути від 200 до 300 л води.

Якщо ви вирішили самостійно розрахувати об’єм води, то враховуйте площу основи струмка, висоту стовпа води в струмку та її об’єм у шлангу, прокладеному під струмком і подає воду у вищу точку джерела і плюс об’єм нижньої ставка.

Зверніть увагу! Для безперебійної роботи потоку слід регулярно доливати воду. Необхідність у цьому обумовлена ​​випаровуванням води та температурою навколишнього середовища.

Припустимо, ви вже визначилися з рельєфом джерела та його місцезнаходженням. Тепер саме час озброїтися мотузкою та кілочками та пройтися руслом запланованого джерела. Вбивайте кілочки неподалік один від одного, з’єднуючи їх мотузкою. Дотримання геометричних форм у разі недоречно.

На наступному етапі потрібно викопати землю під русло. Якщо дозволяє ухил, то додайте сходи, які служитимуть як невеликі поріжки. Якщо у вас немає бажання робити їх, то використовуйте як порожки великі валуни, які можна закріпити бетонним розчином. Очистіть русло від каміння та залишків коріння. Потім утрамбуйте землю.

Зверніть увагу! Якщо ви робите великий струмок, краще забетонувати русло. У цьому випадку в місцях порогів, покладіть плоскі камені. Поєднати їх між собою можна за допомогою бетону.
Якщо ви хочете висадити рослини вздовж узбережжя джерела, оголить гідроізоляційне покриття, а потім зробіть траншею для гирла. Присипте її піском або щебенем на 5-7 см. Потім закрийте геотекстилем із запасом по краях. Потім полийте полотно водою, щоб зволожити його. Це необхідний захід, адже інакше геотекстиль не буде щільно облягати гирло. А це, як і слід очікувати, зіпсує зовнішній вигляд споруди.

Comments are closed.